Вітаю Вас, Гість

П А М ’ Я Т К А
щодо дій при появі підозрілих осіб

Переглянути

Школа має таланти

Завантажити положення

Вибір майбутньої професії

Вибір майбутньої професії – тема актуальна для кожного підлітка, бо це одне з найважливіших питань у житті, від якого багато в чому залежить подальша доля кожного з нас.

Формування соціальної активності та ключових компетенцій, навичок  соціальної  взаємодії, здатності до розв’язання  життєвих проблем,   відповідального ставлення підростаючого покоління до планування професійної кар’єри за рахунок розширення знань про світ професій та спеціальностей, актуальних на ринку праці -  всі ці питання ми неодноразово обговорювали  разом з однокласниками на засіданні круглого стола спільно з спеціалістами районного центру зайнятості населення  «Я обираю свій шлях», провели годину спілкування «Моя спеціальність в майбутньому», запрошували спеціалістів  на зустріч «Я обираю свій шлях», де  гості знайомили нас з професіями юриста, адвоката, економіста, водія.

 5 лютого 2015 року цікавою видалась зустріч з нашим земляком, студентом Національного університету «Одеської юридичної академії», випускником Новоолександрівської ЗОШ  Яцишиним Вадимом, яку юнак провів у актовій залі школи для учнів 9-х, 11-х класів. Вадим на початку зустрічі провів цікавий екскурс    Одеською юридичною академією, а саме: розповів рівень акредитації університету, освітньо-кваліфікаційні рівні щодо підготовки кадрів, форми навчання, структурні підрозділи, навчання і проживання і взагалі про чудове студентське життя. Із задоволенням відповів на наші запитання, допоміг повірити в те, що мрії збуваються, потрібно тільки вірити і працювати задля них.  Ми дізнались, що за відмінні успіхи у навчанні Вадим отримує Президентську стипендію, а до того ж ще й  заступник голови студентської ради. Університету.

 Чесно кажучи, я вважаю, що юнак є справжнім прикладом для наслідування. Бажаємо Вадиму успіхів і дякуємо за цікаву зустріч.

                                                                                           Сидоренко Анастасія, 

                                      учениця 11А класу Каланчацька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1


Нехай завжди квітує дерево шкільне


Працівники Каланчацького РВ УМВС України в Херсонській області,
які закріплені за Каланчацькою ЗОШ №1

 

 

 

Заступник начальника - начальник кримінальної міліції
Каланчацького РВ УМВС України в Херсонській області майор міліції

Лось Олександр Васильович

 

 

 

 

Старший оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей
Каланчацького РВ УМВС України в Херсонській області майор міліції

Лопатюк Ірина Василівна

 


Повір у себе

Із щоденника
шкільного психолога

В умовах соціалізуючого освітнього простору особливої уваги педагогічного колективу соціально – психологічної служби потребують діти з особливими освітніми потребами.

Психолого – педагогічний супровід дітей соціально вразливих категорій передбачає створення максимально комфортних умов для успішної
соціально – психологічної адаптації та інтеграції в учнівському середовищі, здійснення особистісно – орієнтованого підходу та диференціації навчання.

З метою забезпечення реалізації права на освіту, задоволення якісних освітніх потреб розроблено план психологічного супроводу сім’ї, в якій виховуються діти з особливими освітніми потребами. Чітко визначений алгоритм спільної взаємодії «школи – сім’ї – громадськості».

За сприяння ради школи та загальношкільного батьківського комітету проведено моніторинг педагогічних умов виховання в сім’ї учнів, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей з особливостями психологічного розвитку, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

Доброю традицією стало проведення до Дня захисту дітей – інвалідів дитинства напередодні великого православного свята Святого Миколая комунікативного відеотренінгу «Повір у себе» з участю голови ради школи Авраменка О.В., голови загальношкільного батьківського комітету Желдакової Т.В. та голови районної спілки жінок – трудівників «За майбутнє дітей України» Степко Л.Д., які завітали до дітвори із солодощами та подарунками.

Та найбільшою несподіванкою для учнів стало втілення в реальність їхніх дитячих мрій, пов’язаних із приходом на свято «Святого Миколая», із роллю якого майстерно справився голова ради школи Авраменко О.В.

За підтримки адміністрації, ради школи, особисто
Кишиневської – Пінчук В.О., учня 10 – Б класу Горщарука Дениса у дні новорічних та різдвяних свят відбулася благодійна акція милосердя «Добро починається з тебе» для дітей – інвалідів дитинства, які не підлягають навчанню в системі освіти й перебувають під супроводом управління соціального захисту населення.

Відвідуючи сім’ї, в яких виховуються діти з особливими освітніми потребами, мимовільно торкаєшся умовного острівця родинного соціалізуючого простору, доброзичливої атмосфери в сім’ї, зігрітої любов’ю й турботою батька і матері, які не можливо передати словами, їх відчуваєш тільки серцем. Хочеться вірити, що й ми принесли бодай маленьку радість у їхню оселю й маємо надію на сонцесяйну долю цих дітей.

Л. Бучевська
практичний психолог
Каланчацької ЗОШ №1

          


За здоровий спосіб життя
Із щоденника шкільного психолога

Просвітницька діяльність соціально – психологічної служби серед учнівської молоді щодо здорового способу життя є провідним напрямком превентивного виховання в системі виховної роботи Каланчацької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1.

Згідно плану спільних заходів за сприяння регіонального відділення Всеукраїнської громадської організації «АСЕТ», координатор Санькова Д.В., відбувся загально – шкільний Тиждень просвіти «За здоровий спосіб життя», приурочений до Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу.

У ході тижня в рамках клубу «Старшокласник» для учнів 9 – 11 класів волонтерами – тренерами проведено змістовні просвітницькі відеотренінги «Знай, щоб жити».

Для учнів паралелі 8 – их класів відбулися чергові тематичні комунікативні тренінги «СНІД – загроза здоров’ю людини» за проектом «Університет здорової учнівської молоді», керівник Санькова Д.В.

У рамках реалізації освітньої програми «Сприяння просвітницькій роботі «рівний – рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» для семикласників – учасників факультативного курсу – тренінгу проведено тренінги учнівської ефективності «Прояви турботу і обачливість».

А на наймолодших шестикласників, класний керівник Асєєва О.М. чекав цікавий пізнавально – правовий відеотренінг «Запобігання насильству» з участю оперуповноваженого кримінальної міліції у справах дітей Лопатюк І.В, яка у своєму інформаційному повідомленні «Види насильства та правова відповідальність» висвітлила корисні настанови, які допоможуть підліткам його уникнути, протистояти, запобігти.

Схвальні відгуки старшокласників і класних керівників про проведені превентивні заходи, сподіваюсь сприятимуть формуванню відповідальної безпечної поведінки неповнолітніх і вселяють надію про упередження проявів негативних явищ серед учнівської молоді й обрання нею життєвого вибору на користь здорового способу життя.

Л. Бучевська
практичний психолог
Каланчацької ЗОШ №1

          


Учнівська громадська організація «Нащадки перемоги»
Каланчацькой загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1

VIII етап загальношкільної акції
«У пам’яті нашій сьогодні і вічно…
присвяченій 70 – річчю Перемоги у Великій Вітчизняній Війні.»
2014 – 2015 навчальний рік

 

Пошукові завдання:

  1. «Світочі розумного, доброго, вічного»
    (створення спільного пошукового проекту про ветеранів освітянської ниви Каланчацької загальноосвітньої школи №1)
                                                                           Пошуково – волонтерські
                                                                           загони 5 – их класів.
  2. «Дитинство обпалене війною»
    (спільний пошуковий проект про дітей війни)
                                                                           Пошуково – волонтерські
                                                                           загони 6 – их класів.
  3. «Захисники вітчизни»
    (спільний пошуковий проект про випускників Каланчацької загальноосвітньої школи №1, які пов’язали свою життєву долю з військовою справою, ветеранів Збройних Сил України)
                                                                           Пошуково – волонтерські
                                                                           загони 7 – их класів.
  4. «Юність обпалена афганською війною»
    (спільний пошуковий проект про воїнів – інтернаціоналістів локальних війн)
                                                                           Пошуково – волонтерські
                                                                           загони 8 – их класів.
  5. «Прапороносці Миру»
    (спільний пошуковий проект про учасників бойових дій Великої Вітчизняної Війни)
                                                                           Пошуково – волонтерські
                                                                           загони 9 – их класів.

 

 

Рада музейного комплексу
Каланчацької загальноосвітньої
школи І – ІІІ ступенів №1


Пішохідна екскурсія учнів 6-Б класу
«Подорожуємо рідним селища»

Завантажити звіт


У пам’яті вдячних нащадків…

Під таким гаслом  відбувся Тиждень пам’яті, присвячений 70 – річчю визволення України та 71 – звільнення рідного селища Каланчак від фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної Війни – в Каланчацькій загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1, який символічно розпочався Уроком мужності для старшокласників, проведений учителем захисту Вітчизни Жуком Г.І. за сприяння ради шкільного музейного комплексу.

Затамувавши подих десятикласники слухали спогади ветерана війни, Почесного громадянина селища Каланчак Лідії Леонтіївни Радіонової про дитинство, обпалене воєнним лихоліттям, мужність і героїзм каланчакців, виявленні в роки Великої Вітчизняної Війни.

У ході тижня для учнів 5 – 9 класів було проведено тематичні екскурсії в шкільному музеї історії селища Каланчак: «Каланчак у роки Великої Вітчизняної Війни» (1941 – 1945 р.р.).

Учні 9 – А та 8 – В класів, класні керівники Шевченко С.М.,     Кравченко Р.О. здійснили краєзнавчу екскурсію – подорож «Священними місцями рідного селища Каланчак», ушанувавши світлу пам'ять відважних односельчан, які не повернулися з війни до рідного батьківського порогу.

Своєрідним підсумком стало проведення загальношкільної конференції учнівської громадської організації «Нащадки перемоги», яка об’єднує 14 пошуково – волонтерських загонів і налічує 256 учнів.

За доброю традицією наступності поколінь до свята долучилися почесні гості: ветеран війни Соценко Н.С. та голова районної ради ветеранів України Куюн Н.Д., які повідали школярам про найвищу красу вірності старшого покоління, їх палку відданість Вітчизні.

Головною подією урочистостей було посвячення  п’ятикласників до членства учнівської громадської організації «Нащадки перемоги», оголошення про початок загальношкільної акції «У пам’яті нашій сьогодні і вічно», присвяченій 70 – річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні: доведення волонтерським загонам 5 – 9 класів пошукових завдань про учасників бойових дій, ветеранів, дітей війни, воїнів – інтернаціоналістів, захисників Вітчизни, ветеранів Збройних Сил України, світочів освітянської ниви.

Маючи причетність до життєдіяльності учнівської громадської організації «Нащадки перемоги», вірю, що сьогодення й майбутнє неньки – України – у нашій вірності найкращим моральним заповітом попередніх поколінь.

 

Л. Бучевська

координатор учнівської
громадської організації
«Нащадки перемоги»
Каланчацька ЗОШ №1


Подорож дивосвітом сонячного життя

Понад рікою вдалині низенько стеляться тумани.
Як не пишатися мені тобою селище кохане.
Я так люблю твої сади розлогі верби над водою,
Де б не була я, все одно  тут все пов’язане з тобою.

Приємно коли в моєму селі живуть звичайні люди, а коли познайомишся ближче, то це  люди, які своїми руками творять красу від якої не можна відвести  погляд.

Осінь – чудова пора року, що надихає людину на творчість. Довгими вечорами  в будинку створюється чарівне, прекрасне, неповторне мистецтво. Учні нашого класу запросили на зустріч  прекрасну майстриню своєї праці, чарівну  жінку, керівника гуртка бісероплетіння у центрі дитячо - юнацької творчості Вишневську Дар’ю Вікторівну. Зустріч відбулася в приємній по-домашньому теплій атмосфері. 45 хвилин пролетіли як одна мить. Від Дар’ї Вікторівни ми дізналися, що мистецтво бісероплетіння оригінальне і цікаве, і прийшло до нас з далекої давнини. Незвичайні зразки намиста, бісерні прикраси, картини на морську тематику, пейзажі, натюрморти – це ще не повний перелік виробів, які створює майстриня. Любуєшся картинами і тебе переповнює свято почуттів, чуєш  красу співу, музику архітектури, особлива піднесеність настрою. До речі Дар’я Вікторівна навчає й свою доньку Анастасію, яка теж має певний творчий асортимент виробів із бісеру.

На зустрічі ми намагалися якомога більше цікавитись життєвим і творчим шляхом майстрині, задавали цікаві запитання, дехто з учнів попросили взяти декілька уроків майстер-класу.  Дізнались, що робота однієї картини займає близько 2 тижні, а на створення менших виробів може піти 2-3 години.

Наша зустріч проходила в цікавій, дружній, комфортній атмосфері, а відкрита розмова надихнула нас на створення своїх власних виробів, адже в класі є творчі особистості, які теж займаються вишиванням, в’язанням, бісероплетінням Корягіна Єлизавета, Островська Анна, Чешик Глорія, Лі Олена.

По закінченню зустрічі подарували оберіг і побажали Дар’ї Вікторівні творчих злетів,  щастя, мирного неба і передавати свою майстерність нашим нащадкам. Під час зустрічі ми зрозуміли, що наші прадіди пережили тисячолітні випробування, донесли нащадкам традиції народу… Завдяки українській духовній скарбниці сьогодні ми маємо могутній генетичний код нації, який зберігає наш народ на цій землі.

Від імені учнів 10Б класу  Шарко Романа, Козачок Анна, Мішина Наталія.

 


Формування профільних інтересів учнів та особливості
психологічного супроводу в профільних класах

Профілізація сучасного навчання створює той оптимальний освітній простір, у межах якого учень середнього та старшого шкільного віку має можливість розвинути свою розумову активність і творчий потенціал.

Формування профільних інтересів передбачає психологічну готовність учня до профільного навчання:

  1. Особистісна та психофізична готовність учня до профільного навчання полягає в свідомому виборі профілю навчання, та його значимості для учня.
    Результатами діагностичних досліджень серед учнів 10 – 11 класів свідчать про свідомий вибір профілю навчання:
    10 – А – 54,5%;
    10 – Б – 66,7%;
    11 – А – 66,7%;
    11 – Б – 50%;
    11 – В – 87,5%.
  2. Інтелектуальна готовність учнів до профільного навчання, що передбачає рівень навчальних досягнень, рівень інтелектуального розвитку.
  3. Рефлексивна готовність учня до профільного навчання – це вид особистісної готовності. Головним компонентом є самопізнання і самоаналіз: порівняння особистісних якостей, своїх можливостей.
  4. Мотиваційна готовність до профільного навчання :
    – наявність інтересів;
    – схильностей;
    – перспективи професійного самовизначення.
    Результати діагностики свідчать, що лише 20 відсотків старшокласників планують продовжити навчання відповідно обраного профілю.
  5. Комунікативна готовність учня до профільного навчання: рівень соціалізації в сучасному освітньому просторі.
    Комунікативну готовність слід розглядати як соціалізацію в сучасному освітньому просторі: розвинутість потреб, мотивів, інтересів; сформованість практичних умінь і навичок; інтеграцію в учнівському середовищі.

Результати діагностичних досліджень свідчать про успішну соціалізацію в сучасному освітньому просторі:

10 – А – 95,5%;
10 – Б – 95,2%;
11 – А – 94,4%;
11 – Б – 90%;
11 – В – 87,5%.

Психологічний супровід передбачає:

  • вивчення професійних інтересів і схильностей учнів;
  • діагностичні дослідження з метою виявлення відповідності профілю навчання освітнім потребам учнів;
  • здійснення моніторингу готовності до профільного та професійного самовизначення.

Проблеми та труднощі;

  • не сформованість мотиваційного компоненту учнів – 15%;
  • технологій – 18,7%
  • труднощі в засвоєнні профільних предметів – 30%;
  • перевантаження учнів домашніми завданнями – 52,4%;
  • нестача підручників і навчальної літератури з поглиблених курсів;
  • проблема перспективи професійного самовизначення: продовження навчання відповідно обраного профілю.

 

 

Практичний психолог:

Бучевська Л.М.

 


Презентація
Реалізація соціальних проектів виховної системи школи 2014


Привіт, «Олімпієць» - 2014!

Щороку радо зустрічає своїх вихованців пришкільний табір відпочинку з денним перебуванням спортивного профілю «Олімпієць». Не став винятком і цей рік. З 02 червня по 20 червня тут відпочило 105 дітей – учнів 5-8, 10 класів. Як і кожен табір ми маємо Статут, режим дня, різноманітні цікаві заходи та щоденні спортивні змагання. Недарма назва нашого табору та профіль говорять про те, що основна увага приділяється фізичному розвитку дітей, бо спорт – це здоровя. У нас діють 4 загони : «Молодежь», «Олімпійці», «Вінні-пух», «Дельфины». Кожен загін намагається тримати пальму першості, яку виборити не так і просто в інших загонів. З дітьми працюють досвідчені вихователі, яким допомагають вожаті – учні 10 – х класів. Щоденну ранкову зарядку та спортивні заходи проводять інструктори з фізичного виховання і спорту Васютинський П.П. і Денисенко В.М. Тут і футбол ( серед хлопців і дівчат) , і баскетбол, і волейбол, і гра у вибивного, і піонербол, і «Козацький гарт», і стрибки зі скакалкою ( 1м. – Романишина М., 2м- Норик Юрій, 3м- Цаплєва В.), і стрільба з пневматичної гвинтівки, і шашки (1м-Завгородній А., 2м- Кириченко Ю., 3м- Богонос М.). І обов’язково традиційна гра у футбол з ветеранами . Цьогорічна зустріч закінчилася з рахунком 10:7 на користь ветеранів. Але ми не засмутились... Бо скільки було емоцій, скільки вражень!!! Безліч цікавих заходів було проведено педагогом – організатором Асєєвою О.М. Це відкриття і закриття табірної зміни, День казки, талантів, Нептуна, туристів, кумирів, інтелектуала, розваг, подорож « Літляндією». Та і не щодня приїжджають поп-зірки зі своїми концертами. Виступали у нас Йолка 9Гюрджян К.), Настя Каменських і Потап (Дичок С. і Нікішенко М., Сізова А. та Степанов Вадим), групи «Гвозди» (Корнієнко Є. і Бабич М.), «Серебро» (Байда А., Єрьоменко В., Дичок С.), «Время и Стекло» (Пелешок А. та Дмитрієнко Д.), неперевершений Віталька зі своїми дівчатами ( Житченко І., Бруяка Д., Ярьоменко А., Бурлакова Ю., Бойко Д., Данілова А., Шелест Д.) Кожен з вихованців проявив себе по-різному : неперевершені актори - Іващенко Г., Житченко І., Шелест Д., Дичок С., Ільченко В.,Корнієнко Є., спортсмени – Бойко А., Годунко Н., Коваленко О, Степанов В., танцюристи - Байда А., Пелешок А., Норик Ю., Опанасюк В., Бабич М., Ейсмонт А., поет - Гюрджян К., вокалісти- Сізова А., Квон Ю., Лозова В., музиканти - Данілова А., Бурлаков Л., активісти-помічники -Степашко Д., Єрьоменко В., Баранов О. Незабутні враження залишились у вихованців від походів, поїздок та виготовлення власноруч глиняних виробів з гончарем Сергієм Анатолійовичем та Оленою Леонідівною. Ці вироби ще довго нагадуватимуть дітям про незабутнє літо – 2014. Дякуємо за тісну співпрацю РЦССМ, РБК, ДЮЦ, районній дитячій та дорослій бібліотекам, шкільним музеям , бібліотеці, соціально-педагогічній службі школи. Робота була високого гарту: змістовні бесіди (Кушнір Л.М., Севрюк Т.М.), концертно-розважальні програми, робота в гуртках за інтересами,виставка робіт, розвиваючі заходи, цікаві екскурси в історію, інтелектуальні змагання, тренінги. Особливі слова вдячності надсилаємо нашим спонсорам - людям небайдужим до дитячих потреб: Фурсі О.О.,Пінчук –Кишиневській В.,Таран А., Косенко Т.Л., Баркевич О.А., Дорошенку С.Г. Непомітно пролетіли 14 днів табірної зміни. Висловлюю вдячність за підтримку в роботі адміністрації школи, за роботу дружньому колективу вихователів, працівників їдальні, керівникам фізвиховання, відповідальній за харчування Обух В.І., медичній сестрі Швець О.В.,педагогу-організатору Асєєвій О.М., техперсоналу, вожатим – учням 10 класу (Ступак Т., Пшеничній Т., Чопєю Д., Кравченко К., Березі А., Матюшенко А., Федосову М., Рябовій Ю., Березовському О.) за їх невичерпну енергію й ентузіазм та самим вихованцям, які сяйвом своїх очей запалювали нас, щоб табірні дні зробити якнайкращими. Нібито вчора на лінійці ми казали : «Привіт, таборе!», а сьогодні уже скажемо йому: «Прощавай! Чекаємо наступної зустрічі!» Бажаю всім вам провести гарно літо, відпочити, оздоровитися, набратися сил і здоров’я, миру і злагоди. Хай літо принесе тільки приємні враження і згадки!!!

Капленко Н.В., керівник ПТВ «Олімпієць»


Робота соціально - педагогічної служби 2013-2014 н.р.


Про діяльність ради
Каланчацької загальноосвітньої школи I-III ступенів №1
в 2013 — 2014 навчальному році


Завантажити файл

 

 


 

 

Психологічний супровід 2014


 

15 лютого-день виведення радянських військ з Афганістану!
 
 
Саме з цією датою пов`язане запрошення Жуком Геннадієм Івановичем до Каланчацької ЗОШ  №1 шанованих гостей,воїнів-афганців,випускників Каланчацької на той час середньої школи №1,Кравченко Ігоря Анатолійовича та Кравчука Віктора Бронеславовича. Їх хвилююча розповідь про службу в гірських, надзвичайно складних та небезпечних умовах була дуже цікавою та пізнавальною.Керівник шкільного музею історії селища Каланчака  Бучевська Людмила Миколаївна  розповіла про наших земляків, загиблих  воїнів:Григорія Сітарського, Сергія Смирнова, Миколу Шурубу, Ігоря Хмеля. Їх пам’ять старшокласники вшанували хвилиною мовчання. 
Наші  однокласник,  в майбутньому  захисники Вітчизни,  Жук Павло та Руссу Артем продемонстрували вміння збору й розбору автомата(АК-47)на швидкість. 
Надзвичайно зворушливою була зустріч, в кінці якої  Вікторія Шередько  подарувала   присутнім  улюблену пісню її батька, воїна-інтернаціоналіста,  присвячену дню Пам`яті по афганській війні. Відважних воїнів-афганців  старшокласники  проводжали стоячи, віддаючи їм данину глибокої поваги та гордості за їх інтернаціональний обов’язок, який вони виконали з честю. Хочеться вірити  що  юні «Нащадки  перемоги»  є  гідним  продовженням героїчних  традицій  старшого покоління,обпаленого жорстокою війною яка й донині ятрить рани у їх душі.   

 

 
Варакіна Анна, учениця 10-В класу Каланчацької ЗОШ №1