Вітаю Вас, Гість

Бібліотека інформує

Архів — це маленький острівець,

де зустрілись минуле і теперішнє,

які разом працюють на майбутнє.

Ю. Гумен

Архів — це насамперед пам'ять. Без неї неможливе життя суспільства і кожного з нас. Вона, людська пам'ять, доносить згадки про рідних, близьких та друзів, про вікопомні події країни. Розглядаючи докумнети, подумки повертаєшся у минуле, порівнюючи із сьогоденням.

Завдячуючи публікаціям, у котрих використані архівні джерела, наші читачі дізнаються про маловідомі, а часом і незнані сторінки життя видатних людей.

  Завдяки щоденній самовідданій праці архівістів, скарбниця нашої нації зберігається та примножується, зміцнюючи нерозривний зв'язок минулих і майбутніх поколінь.

  Нещодавно і у шкільній бібліотеці Каланчацької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулася зустріч учнів 7-Б класу (класний керівник Капленко Н.В.) із завідуючою архівним сектором районної державної адміністрації Трубач Оленою Володимирівною.

  Вона запросила нас до архівного сховища, познайомила із архівними документами, показала, як вони зберігаються, поділилася із учнями своїми знаннями.

   Варто сказати, що не тільки в архів передають документи, а й самі працівники стараються, аби кожна подія, що відбувається в районі, відклалася для майбутнього в архіві у вигляді фотодокументів.

  Ще Олена Володимирівна розповіла, що архів — це організація, яка здійснює прийняття і зберігання документів з метою документаційної інформації.

  Діти уважно слухали завідуючу. Їм цікаво було дізнатися, що в архіві  зберігаються і документальні матеріали приватних осіб, тобто відомих і знаменитих людей нашого селища. А ще Олена Володимирівна розповіла, що є секретні документи, на розкриття яких ще не було дано дозволу.

 Зустріч пройшла в добрій, невимушеній обстановці. Учні подякували за корисну розповідь.

  І в честь професійного свята, Дня працівників архівних установ, яке відбулося 24 грудня, хочеться побажати Олені Володимирівні і всім працівникам архівних установ міцного здоров'я, щастя, сил для копіткої праці у сфері комплектування, збереження та використання архівних документів.

Успіхів і натхнення Вам у відповідальній і благородній справі.

Архіви будуть в нас завжди,

Це кожен в світі знає.

І ми вітаємо всіх тих,

Хто десь їх зберігає.

О.Г.Іващенко, І.С.Ілязова , -

бібліотекарі Каланчацької

ЗОШ І-ІІІ ступенів №1


ІНФОРМАЦІЯ

про відзначення у Каланчацькій ЗОШ №1 25-річниці від дня урочистого перепоховання на Байковому цвинтарі у м.Києві праху Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина — видатних правозахисників, які загинули у концтаборах колишнього СРСР.

 

З метою демонстрації гідної оцінки суспільством  України ролі політичних діячів Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина  у справі національного відродження  у школі були організовані та проведені такі заходи:

  • фотовиставка «Історія українського правозахисного руху» (шкільна бібліотека) ;
  • інформаційний дайджест «Стусове коло»;
  • бібліотечний урок «Непереможені: прапор має силу, коли його несуть» для учнів 10-х класів;

публікація у районній газеті «Слава праці»: «Внесок В. Стуса, О.Тихого та  Ю.Литвина в історію українського правозахисного руху ».


« Ми тебе не забули, Тарасе! »…

                                                                                                                                                                                    

В дні перемог і в дні поразок,
Щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні.
Юрій Рибчинський

  

    Тарас Шевченко... Наш рідний, незабутній, величний, недосяжний і близький...
     Пильний вартовий, що на сторожі нашого слова стоїть і десятиріччями нагадує нам, хто ми і що ми, „чиїх батьків діти”. Це він історію свого життя вважав частиною історії Батьківщини.

А тому, як і щороку, в нашій школі проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять, а всім серцем відчути його невмируще слово. Слово Кобзаря лунало впродовж  двох тижнів щиро і гаряче.

     Розпочалися святкування літературною композицією «Життєвими дорогами Кобзаря», яку підготували учні 10-А класу зі своїм учителем Кравченко О. І. для  старшокласників. А вчителі української мови і літератури Капленко Н. В., Кравченко Л. В. разом зі своїми вихованцями (учнями 11-А і 9-А класів) вшанували пам’ять Великого Кобзаря урочистою лінійкою, на якій звучало полум’яне слово поета, яке і до сьогодні залишається актуальним і пророчим.

    Художній світ Шевченкової поезії широко розкрила виставка учнівських робіт. Школярі стали активними учасниками конкурсів, які були проведені до Шевченківських днів  (Всеукраїнського  конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», обласних конкурсах «Знову відкриваю Кобзаря», «Струни Кобзаря», у шкільних конкурсах малюнків, поетичної творчості).

      До 200 - річчя з дня народження Т. Шевченка у шкільному видавництві «Гіпакіріс» була видана збірка дитячої поезії «Мій перший вірш, присвячений Тарасу», ілюстрована малюнками учнів, які надійшли на конкурс. Оформлено виставку дитячих малюнків «Шевченкові твори очима дітей», організовано конкурс стіннівок серед учнів 9-11 класів.

     У шкільній бібліотеці організовано виставку «Його весна довіку не зів’яне, його Кобзар нікому не спалить», для молодших школярів провели екскурсію «Історія однієї книги». Учитель української мови і літератури Літвінчук Л. А. та учні 11 – В класу стали учасниками загальношкільного проекту «Ми пам’ятеємо тебе, Тарасе», розробили інформаційні буклети і презентували їх у 31 класі школи, подарували буклети учням. Учитель-методист Кравченко О. І. випустила для вчителів школи  методичні поради щодо проведення уроків, присвячених вивченню творчої спадщини Великого Кобзаря «Геній правди».

       Високу  майстерність показали учні на шкільному конкурсі читців поезій Т.Шевченка, де звучали і поезії поета, і поезії про нього. Переможці стали учасниками районного конкурсу читців, де гідно представили нашу школу: Копаненко Вікторія (1-В), Петрик Олександр (3-Б), Супрун Євген (5-В), Щередько Вікторія, Александрова Єлизавета  (9-А).

       На початку березня пройшли  виховні години для учнів 1-11 класів, присвячені 200-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка “Вшануймо Кобзаря!”. Учителі та учні школи проводили літературні читання “Знавці творів Т.Г.Шевченка”. Учитель української мови і літератури Л. Д. Степко підготувала і провела  конкурс розумників  для учнів 9-х класів «Чи знаю я твори Шевченка?»

        Учні школи у рамках Шевченківських днів писали єдиний диктант про Великого Кобзаря, під час якого  показали хороші результати.

        Підсумком Шевченківських днів стало урочисте засідання, на якому заступник директора Н. М. Пушкіна і керівник ШМО учителів української мови і літератури Л. В. Кравченко звернулися з вітальним словом до учасників і  нагородили переможців конкурсів почесними грамотами та дипломами.

      Усі ці дні школа жила духом, пройнятим словом великого генія, славного сина України Тараса Шевченка.  Він – вершина родового дерева нашої нації, виразник і хранитель народного духу. Шевченко для свідомості українців – не просто література. Він – наш всесвіт. До Шевченка треба доростати всім життям.

Він той , хто був завжди і буде,
Сторінки кожної творець.
Народ Вкраїни не забуде,
Найкращих геніїв взірець.
Шередько, учениця 9-А класу

           Такі заходи ознайомлюють учнів із мистецькою та літературною спадщиною Т.Шевченка, його біографією, виховують почуття патріотизму, шанобливого ставлення до великого сина України.


Неначе писанка село...

      Ці слова із поезії Т.Г.Шевченка можна сказати і про наше селище, а особливо про вулицю, яка названа іменем Т.Г.Шевченка.

     Вулиця Тараса Шевченка ... Надзвичайно цікава історія цієї вулиці, названої на честь Великого Кобзаря, творчість якого безсмертна і якому в цьому році ми відзначаємо 200-річчя від дня народження.

    Вабить до себе вулиця чарівною неповторністю природи. Коли йдеш вулицею, радують око чудові краєвиди. В зелені дерев і кущів потопають гарні будиночки, людські садиби. А якими гарними вони стають навесні. Змінюючи одні одних, буяють барвами різні види квіткових рослин.

     Протяжність вулиці становить 1750 метрів.

     На вулиці Шевченка мешкає місцева інтелігенція, багато вчителів. Це Гречковська Г.В.,  Бойко С.І., Чурай Л. О., Токар Л. О., Гриценко Л. П., Шевченко С. М, Канівець Н. М., Філіпенко В. М. Усе життя прожили тут нині покійні подружжя колишнього директора школи Кличановського Д.Ф. і Лелеко П.Г. , учитель-орденоносець Маніленко В. О., Кравченко Н.С., Кравченко М. Г.

     У будинку, де проживали почесні вчителі Кличановський Дмитро Федотович і Лелеко Поліна Григорівна, пропонують відкрити музей.

     Ще на вулиці Т.Г.Шевченка знаходиться загальноосвітня школа №2, аптека нині покійного лікаря Михайла Олеговича Бичкова, який вніс великий вклад в розвиток медицини району, магазини приватних підприємців Глушка і Богачука.

     Вулиця  Шевченка бере початок від площі імені  Т.Г.Шевченка, яка була відкрита у день святкування 2010-ї річниці Каланчака, у 2004 році. Пам’ятник великому Кобзареві скульптора  Логвинова Олександра Павловича увінчує площу.  Площа імеші Т.Шевченка займає територію 10500 квадратних метрів.

    Мешканці нашого селища приходять до пам'ятника Тарасу Григоровичу не лише у святкові дні, коли на центральній площі відбуваються масові заходи. Приємно спостерігати, як щодня тут прогулюються матусі з малюками, бігають й старші діти, зустрічаються юні, поспішають у різних справах дорослі...
І на усіх них дивиться своїм мудрим поглядом вічний Тарас.

Каланчацька ЗОШ №2

Аптека на вулиці Шевченка

Будинок колишніх учителів школи Кличановського Д.Ф. і Лелеко П.Г.

Перехрестя вулиці Шевченка та Леніна


Екскурсія до краєзнавчого музею

У жовтні місяці шкільною бібліотекою було проведено екскурсію учнів 10-Б класу до нашого районного краєзнавчого музею, який був створений 07 грудня 1978 року.

   Директор музею Зінчук Галина Пантеліївна розповіла, що спочатку він знаходився у РБК, а потім у сховищі Будинку культури. І ось уже 8 років — у Будинку побуту «Ивушка».

   Дітям цікаво було почути про наш край у далекому минулому, про кургани на території району (а їх налічується 207), де було знайдено посуд, прикраси, браслети. Вони з цікавістю розглядали стенд «Про що мовчать кургани».

   Ще Галина Пантеліївна розповіла про перших поселенців, показала знаряддя праці, яким вони обробляли землю, показала жорна, маслозбивалку, яку подарувала вчитель нашої школи Наумова Ніна Леонідівна (зроблену її дідусем).

   Учні з захопленням слухали, як раніше копали колодязі, тобто, збивали драбини, а потім підтягувалася труба й кидалася, поки дістане артезіанської води.

   Дуже багато корисної інформації відображено на стендах «Голодомор 1932-1933 років в Україні», «До дня партизанської слави».

   Діти були вражені розповіддю Галини Пантеліївни про наших односельців на дорогах Великої Вітчизняної війни, про що говорять такі стенди: «І грянув бій - жорстокий бій», «У лещатах фашистської неволі», «Подвиг земляка».

   Гарно сказано про ті роки у віршованих рядках:

В гранітних плитах

Й обелісках

У пам'яті людській

Ваш подвиг , -

Наче сонця обеліск.

   А ще директор музею розповіла про наших земляків, які пройшли через горнило радянсько-афганської війни.

   І на завершення учні подякували Галині Пантеліївні за гарну розповідь і зробили фото на згадку.


Неопалима Купино! Моя бібліотеко!

Криниця знань чи джерело -

До них дорога недалека,

Ця дивина, як НЛО,

Під назвою БІБЛІОТЕКА!

До книги потяг, нас веди,

Їм варто низько уклонитись,

Хто знов джерельної води

Нам досхочу дає напитись.

30 вересня всі бібліотеки України святкують Всеукраїнський день бібліотек. Для працівників бібліотек — це професійне свято. А ще це свято для всіх читачів, свято установи, яка дарує читачеві можливість збільшувати свої знання, читати різноманітну літературу.

Таке свято-привітання відбулося і у нашій шкільній бібліотеці Каланчацької ЗОШ №1. На ньому були запрошені бібліотекарі з районної дитячої бібліотеки, ЗОШ №2, завуч з виховної роботи Возна Н.М. та Кохановська К.І. - бібліотекар, який присвятив бібліотечній справі все своє життя, для кого вона стала покликанням, хто своєю працею підвищував престиж цієї професії.

А підготували свято завідуюча бібліотекою Ілязова І.С. та бібліотекар Іващенко О.Г з учнями 8-В класу (кл.керівник Кравченко Р.О.).

Дуже багато гарних слів було сказано про книгу, бібліотеку, бібліотекарів. А потім Маковійчук Тетяна, яка була в образі Книжкової музи, піднесла хліб-сіль бібліотекарям на вишитому рушнику. Завуч з виховної роботи Возна Н.М. привітала гостей зі святом, а учні подарували квіти.

Продовжила свято Опанасюк Вікторія, яка наголосила, що найбільше диво з див — це книга. У ній весь неосяжний світ. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (мудрості) відзначається це свято.

Потім було розіграно сценку-мініатюру з Книгою, Знайком і Незнайком, а також прозвучали пісні у виконанні Алєєвої Олександри.

І на завершення завідуюча бібліотекою Ілязова Інна Сергіївна побажала бібліотекарям міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, а ще Віри у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і мудрості у здійсненні великих планів.

А читачам, яких ми завжди з радістю чекаємо, хочеться сказати:

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдський храм науки.

 

Іващенко О.Г. , бібліотекар

 Каланчацької ЗОШ І-ІІІст. №1


Це цікаво!!!

У шкільній бібліотеці Каланчацької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 працює постійнодіюча виставка творчих робіт під назвою « Творчість і красу тобі, Україно, несу! » Кращі роботи вчителів та учнів школи , зібрані під керівництвом учителя трудового навчання Залевської Наталії Миколаївни, чарують і захоплюють своєю оригінальністю, неповторністю. Серед експонатів ляльки, вив'язані спицями, картини, з використанням паєток та канцелярських голочок, бісеру вироби, виконані технікою сухого валяння, «орігамі», «кусудамі», прикраси із шерсті, ляльки-мотанки, панчішні ляльки. Милують око картини, вишиті бісером, стрічками, хрестиком, виготовлені пластиліном. Завітайте до нашої бібліотеки! Будете задоволені!


Подарунок школі

Новий навчальний рік для наших дітей розпочався з приємного подарунка, який вручила нам Ейсмонт Альона Валеріївна. Це «Україна. Великий довідник» , який містить відомості про рослинний і тваринний світ України . Книга дуже корисна для школярів при вивченні шкільного курсу історії та біології, а також для всіх, хто цікавиться історією, культурою і природою України. А ще Альона Валеріївна подарувала нам 7 примірників ілюстрованих енциклопедій «Україна. 101 героїчна битва.» Енциклопедія дає можливість учням розширити свої знання з історії України та яскраво уявити описувані події завдяки понад 500 кольоровим ілюстраціям. Цей подарунок — свідчення небайдужого ставлення до проблем освіти в Україні і важливості шкільного виховання. Бібліотекарі Каланчацької ЗОШ №1, адміністрація школи, педагогічний та учнівські колективи висловлюють щиру подяку Ейсмонт А.В. за такий гарний і корисний подарунок. Віримо,що добрі справи завжди повертаються добром. Подаровані Вами книги сприятимуть освіті, справі виховання підростаючого покоління, відродженню культури та духовному зростанню нації.

І.С.Ілязова, О.Г.Іващенко, - бібліотекарі ЗОШ №1


Забезпечення шкільною бібліотекою підручниками учнів 1-11 класів
у 2014/15 н.р. станом на 16.09.2014 р.

1 клас — 100%

2 клас — 100%

3 клас — 100%

4 клас — 100%

5 клас — 100%

6 клас — в умовах відсутності підручників для 6-го класу за новим Державним стандартом, тимчасово використовуються підручники минулих років видання.

7 клас — 100%

8 клас — 100%

9 клас — Назарець Зарубіжна література -80% Бойченко Основи здоров'я -69%

10 клас — Д.С.Наливайко Світова література (пр.р.) -72% (10-А кл.-25 учнів) М.Я. Плющ Українська мова (пр.р.) -20% (10-А кл.-25 учнів) Англійська мова-відсутня

11 клас — 100%


Пріоритетне завданням бібліотеки на 2014/15 н.р.

Пріоритетним завданням бібліотеки на 2014/15 н.р. є формування та задоволення читацьких потреб щодо книжок, інформацій:

1. Довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування.

2. Поточне комплектування.

3. Облік бібліотечного фонду.

4. Вивчення складу і використання бібліотечного фонду.

5. Організація та зберігання бібліотечного фонду.

6. Виховання естетичних смаків та популяризація художньої літератури.

7. Патріотичне виховання читача: виставки книжкові, бібліотечні уроки.

8. Робота в інформаційному центрі. Надання учням та вчителям школи інтернет-послуг та допомога у користуванні комп’ютером.


І знову зустріч у бібліотеці

Подивись на вигляд 

і не питай про здоров'я

(Народна мудрість)

А й спарвді, уважніше придивися до людини і її вигляд про все розповість. На дітях це особливо помітно. Глянеш, одна дитина здорова, сильна, не втомлюється від роботи,бадьора, життєрадісна, весела, а інша — квола, худа, кола під очима, втомлюється не лише від бігу, а й від ходьби. Різні діти є в кожному класі. Звичайно, відразу скажеш, хто з них здоровий, а хто — хворий. Але причини хвороб бувають різні. Хтось народився здоровим, а хтось слабким.  Тому з раннього дитинства треба турбуватися про своє здоров'я, гартувати свій організм спортом, заняттями,фізкультурою, обтиратися мокрим рушником, щодня робити зарядку, щоб організм звикав до посильних навантажень. І хто так робить, той краще росте і розвивається, стає веселою і життєрадісною людиною, бо в здоровому тілі — здоровий дух! Та, на жаль, діти деколи не лише не виробляють добрих звичок, а навпаки, набувають дуже шкідливих, згубних для організму. І замість того, щоб швидко рости і розвиватись,здоровими іти в життя, вони роблять усе навпаки — шкодять своєму здоров'ю.  Такі діти не розуміють, що це шкідливо для них, вони думають, що, викуривши цигарку, показують свою "дорослість”. А ще намагаються випити пива, спробувати енергетичні напої, щоб відчути "кайф”. І ще багато інших шкідливих звичок вони набувають, що їх згодом уже ніяк не позбутися, бо буває вже пізно. І ось про енергетичні напої, про те, як вони шкодять молодому організму і розповів лікар-нарколог нашої районної лікарні Скриль Ігор Вікторович, зустріч із яким відбулася у грудні місяця в шкільній бібліотеці. А зустрілися з ним учні 10-Б і 11-В класів. Діти уважно слухали гостя, який розповів про історію появи енергетичних напоїв, про їх склад (сахароза, глюкоза, кофеїн, теобромін, таурин, гаурана, женьшень та інші). Всі перераховані елементи входять до складу цих напоїв у різних пропорціях. Плюс додають консерванти, барвники, ароматизатори та інші хімічні складові. Такий "коктейль” міститься в кожнвй баночці енергетика. З інформації, яку почули діти зі слів лікаря стало зрозуміло, що енергетичні напої не приносять ніякої користі організму. Тривале вживання може призвести до залежності і порушення роботи нервової системи, появи безсоння, а ще Ігор Вікторович навів вражаючу статистику про смертність від вживання енергетиків. Ще лікар-нарколог показав дослід, і діти на власні очі побачили, що відбувається з людськими органами після вживання енергетичних напоїв. Зустріч пройшла в добрій, невимушеній обстановці. Старшокласники подякували лікарю за гарну розповідь. І на останок Ігор Вікторович побажав, щоб діти прислухалися до мудрих порад своїх батьків, учителів, лікарів, тому що це дуже цінні поради, які допоможуть зберегти здоров'яи і вирости сильними і сміливими, здоровими і щасливими. А що є цінніше , ніж здоров'я і життя? Коли людина здорова, вона може все здолати, про все мріяти і досягти своєї мрії у житті. А коли хвора, то жодні мрії не здійсняться.

 

   І.С.Ілязова, 

О.Г.Іващенко -

 бібліотекарі

 Каланчацької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

 

Книжкова закладка - для розуму й рук зарядка!
 
       В листопаді місяці у нашій шкільній бібліотеці оголошено конкурс на кращу закладку, виготовлену своїми руками. 
       У конкурсі  взяли участь учні 4-х класів.
       Для їх виготовлення учні проявили неабияку творчість, фантазію, уяву. Адже будь-яка книжкова закладка - це не просто дрібничка, а дуже важлива, потрібна, та й просто гарна річ.
       Отже, запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки відвідати виставку "Закладка своїми руками".